«Це – традиційний приїзд внуків і правнуків емігрантів з Франкового краю – колишніх випускників гімназії «Рідна школа», – повідомив голова Дрогобицької філії Товариства зв’язків з українцями за кордоном «Україна – Світ» Тимофій Бордуляк. – Цього разу до Дрогобича прибуває 45 осіб».
Вони відвідають Дрогобицьку школу №1 ім. І. Франка, де на їхню честь зорганізовані урочистості, побувають в класах, у яких навчались їхні предки, шкільному музеї. Гості з Австралії відвідають рідне село Івана Франка Нагуєвичі.
Нагадаємо, Дрогобицька ЗОШ № 1 ім. І. Франка уже багато років співпрацює із Братською Рідною школою ім. Святого Андрія у Сіднеї. Саме навколо цієї недільної
школи в Австралії гуртується українська спільнота. Започаткувала культурну співпрацю між школами Дрогобича та Сіднею колишня дрогобичанка, випускниця Дрогобицької гімназії Елеонора Барчинська. У 2013 році чисельна делегація українців з Сіднею вже відвідувала Дрогобиччину.
За матеріалами журналіста І.Тихого













