У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся черговий семінар – навчання у «Школі соціального робітника». Навчання з соціальними робітниками проводили зав відділеннями Наталя Дем’яновська та Ольга Литвин. Вони роз’яснювали, що соціальна робота з людьми похилого віку має багатоплановий аспект роботи. Вона торкається різних сфер життєдіяльності людей похилого віку, таких як соціально – побутової, економічної, юридичної, сфери здоров’я, дозвілля тощо. Працівник соцсфери – це відповідальна робота. Ми опікуємося одинокими людьми, громадянами з обмеженими можливостями, пенсіонерами та особами, що опинилися у важких життєвих ситуаціях – це дуже непрості категорії. І наше завдання зробити їхнє життя яскравішим, полегшити його, у першу чергу морально.
Така робота вимагає неабиякої професійності та людяності. Саме цьому навчаємо наших працівників та ознайомлюємо з різними новими методиками. Вчимося правильно працювати з підопічними. Слухачі школи докладно розглядають особливості осіб похилого віку, поняття соціальної роботи та волонтерського руху, а також тему професійного вигорання. Бо від того, що відбувається на роботі, залежить твій особистий моральний стан, а значить і якість виконання професійних обов’язків. Ми вчимося правильно відпочивати та переключатися від робочих обов’язків і справ. Одноманітність згубно впливає на психіку людини. Розглядаємо і життєві не стандартні ситуації, як уникнути конфліктів. Ми живемо у непростий час, але не маємо права опускати руки самі і дозволити це зробити тим, кому зараз ще складніше.













