Вчора, 2 лютого відбулося чергове виїзне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю представників управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації, Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості.
Члени робочої групи відвідали підприємства, які працюють на території Лішнянської сільської ради та використовують найману працю.
Під час обстеження з'ясовано, що частина робітників працюють без узаконення трудових відносин. У зв'язку з цим проведена роз'яснювальна робота з керівниками та працівниками про те, що кожен працівник, який погоджується на таке працевлаштування, стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Також наголошено, що із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.
Керівникам рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо офіційного оформлення своїх працівників, збільшення рівня заробітної плати і дотримання в оплаті праці міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень згідно з чинним законодавством.
Виїзди робочої групи відбуватимуться і надалі.













