Вчора, 9 березня відбулося чергове виїзне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю представників управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації, Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості.
Було проведено роз'яснювальну роботу з суб'єктами господарювання, які використовують найману працю на території Дережицької сільської ради, та їхніми працівниками.
Йшлося про те, що кожен працівник, який погоджується на працевлаштування без узаконення трудових відносин, стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Керівники попереджені про необхідність офіційного оформлення своїх працівників, збільшення рівня заробітної плати і дотримання в оплаті праці міжпосадових та
міжкваліфікаційних співвідношень згідно з чинним законодавством.
Наголошено, що із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.
Виїзди робочої групи відбуватимуться і надалі.













