При Дрогобицькій райдержадміністрації ефективно працює районна робоча група з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, до складу якої входять представники Пенсійного фонду, Центру зайнятості населення, Податкової інспекції, державної інспекції з питань праці, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.
Сьогодні, 4 липня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Скоропада, відбулось чергове засідання робочої групи, під час якого було обговорено ряд проблемних питань, а саме: необхідності дотримання роботодавцями мінімальних державних гарантій в оплаті праці, легалізації найманої робочої сили, дотримання в оплаті праці міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень.
Проведено детальний аналіз списку платників – мінімізаторів поданий ГУ ДФС у Львівській області та таких, які знаходяться в зоні ризику – середня заробітна плата на рівні 3723-4000 грн.
Запрошені приватні підприємці надали пояснення про причини виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі нижче 4000 грн., розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення зростання заробітної плати.
Суб’єктам господарювання, наголошено на основному - дотримання вимог трудового законодавства, зокрема, про дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, та дотримуватись в оплаті праці міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень. Рекомендовано поступове збільшення розміру заробітної плати найманим працівникам.
Підводячи підсумки засідання, Віталій Скоропад наголосив, що тільки скерувавши спільні зусилля, ми зможемо налагодити постійний та ефективний соціальний діалог з роботодавцями, працівниками та всіма зацікавленими сторонами. Підвищити рівень соціальної захищеності найманих працівників та відповідальність роботодавців за використання їхньої праці, запобігти проявам «тіньової» зайнятості.













