24 листопада у Новошицькій СЗШ І ст. відбувся захід «На вікні свіча згасала» пам'яті жерт геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 рр., а також голодоморів 1921-1922 рр., 1946-1947 рр.
Сьогодні ми, громадяни України, живемо у власній незалежній державі, наявність якої могла б захистити наших пращурів в 1932-1933 роках, і через прагнення до якої їх знищили – таким було вступне звернення до вчителів та учнів школи. Школярі переглянули кліп «Свіча» та уривки із документального фільму телеканалу 1+1 «Великий голод». Прослухали розповіді-спогади очевидців тих страшних подій. Учні і педагоги запалили свічки і хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять жертв голодоморів в Україні. Звучали пісні «Господи, помилуй нас», «Молитва». На завершення заходу усі помолилися «Отче наш», схиливши голови в скорботі перед невинно убієнними та виконали Гімн України. Організаторами заходів були вчителі - Ніна Бойко та Оксана Ковалів.
25 листопада, учні разом зі своїми родинами взяли участь у загальноукраїнській хвилині мовчання та долучилися до Всеукраїнської пам’ятної акції «Запали свічку», засвітивши у своїх помешканнях на підвіконні свічку чи лампадку та помолились за загиблими.













