8 травня – День пам’яті і примирення на честь перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Це данина пам'яті загиблим. З нагоди цього дня у Волощанському НВК І-ІІ ст. відбувся загальношкільний виховний захід «В серцях і пам’яті народній». Україна переймає європейську символіку вшанування жертв Другої світової війни. Тому учні та вчителі прикріпили собі на груди стилізоване зображення червоного маку. Присутні низько схилили голову перед односельчанами, які віддали своє життя за перемогу добра.
На жаль, у с. Волоща залишився тільки один ветеран, учасник цих кривавих подій Грущак Бенедикт Іванович, який завжди був бажаним гостем у школі, а сьогодні через хворобу не міг бути присутнім на святі пам’яті. Але школярі не забувають про таких людей і привітали ветерана вдома.
Учні 7- 8 класів театралізованою постановкою перенеслися у буремні воєнні роки. Багато цікавих і нових фактів з історії про наших односельчан-захисників розповіла вчитель історії Марія Пайовська. Слово мав директор школи, вчитель історії Орест Луцик.
Учні школи вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, поклали вінки і запалили лампадки пам’яті біля пам’ятника-обеліска воїнам, які загинули у роки Другої світової війни, а також воїнам УПА, які віддали своє життя за незалежність України.
Захід підготували і провели педагоги-організатори Леся Ступницька і Ольга Ступницька , музичний супровід забезпечила Леся Мороз.













