Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято Святого Миколая. Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік.
Святий Миколай є другим після Бога заступником людей від усіх лих і нещасть. Все життя ніс людям добро і милосердя. Він опікується не тільки людьми, а й дикими звірами. Святого Миколая люди люблять, бо він - захисник усіх бідних і знедолених. Найбільше люблять і шанують його діти. Для них він - почесний охоронець і завжди приходить з подарунками. Для всіх він став символом щирої любові до ближнього.
Щедрий Миколай прийшов вже вкотре до дітей Волощанського НВК І-ІІ ст. Бо вже стало доброю традицією протягом багатьох років керівнику місцевого господарства Миколі Пінчаку приходити із солодкими подарунками до місцевої школи. Не забув волощанський Миколай привітати і вчителів .
Педагогічний та учнівський колективи школи щиро подякували Миколі Йосиповичу та побажав йому усіляких гараздів з нагоди Дня Ангела.













