Українська моя мово - рідна, ніжна, мила.
Ти мов вишивка барвиста, квітуча, красива.
(Уляна Злупко)
9 листопада відзначаємо День української писемності та мови на честь ушанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. «До мови доторкнемося серцем» - під такою назвою відбувся літературний вечір в народному домі села Биків. Неповторна і милозвучна наша рідна українська мова. Котляревський перший заявив, що мова нашого народу багата, гарна і гідна того, щоб стати мовою літератури та науки. У мові вся доля народу. Без неї немає нас, немає минулого й майбутнього. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура - «Ти у віршах Тарасових, у піснях козачих, у святих премудрих книгах, у казках дитячих». Шевченкове слово підіймало на боротьбу за волю, утверджувало національну свідомість нашого народу. А писемність народу – це ознака його культурного рівня. Закарбоване слово на віки переживає свого автора і доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт. Про створення мови, про її багатство, красу, яку визнав світ, розповідали ведучі Кирик Іван та Болохівська Світлана, а декламували вірші – найактивніші учні школи Шугайло Оксана, Хоркавців Ілона, Шугайло Ірина, Хрунь Марія, Кріль Марія, Супик Степан, Кузімчак Андрій. Сценарій до свята мови написала Галина Кирик - завідуюча бібліотекою. Галина Любомирівна декламувала вірші про мову талановитої односельчанки Уляни Злупко: « Мово моя, рідний краю я тебе кохаю, з жайворонком в чистім полі, з соловейком в гаю. Із Дніпром могутнім, чистим, з Черемошем бистрим, з Бистрицею гомінкою, і з Дністром рікою» ( уривок з вірша У.Злупко). Кожен присутній у залі відчув, який неоцінений скарб є наша українська мова і ця зустріч допоможе усім присутнім глибше пізнати красу рідної мови. На свято були запрошені: бібліотекарі сіл Новошичі та Бистриці Лебіщак Віра, Ікало Галина, методист ЦРБ Гелій Марія, зав. відділом обслуговування ЦРБ Бульбах Любов, директор НД Вольська Галина, учні школи, жителі села.













