» Культура » «Безсмертна дочка Прометея»

«Безсмертна дочка Прометея»

Автор: admin1 от 26-02-2015, 09:15
 (голосів: 2)

«Безсмертна дочка Прометея»Будь-яка людина щоденно пише свою «книгу життя». І важливо, щоб кожна сторінка була написана добрими ділами, щирими почуттями, впевненими кроками до гідної мети. Тому що, написана прекрасними чорнилами, ця «книга» житиме в душах людей. Нам відома велика кількість людей, що з гідністю пройшли шлях від народження до визнання. На поліській землі, у лютневий засніжений день, далекого 1871 року народилася маленька дівчинка, яка згодом назве себе Українкою і переступить життєву межу, за якою починається безсмертя. Адже безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серці і розгорілася ясним вогнем.
 24 лютого в приміщенні Народного дому села Снятинка відбувся літературно- мистецький вечір з нагоди дня народження Лесі Українки. Святкову програму до масового заходу спільно підготували і провели: бібліотекар Любов Турик, директор НД Віра Копач, вчитель української мови і літератури Марія Фур, які ознайомили всіх присутніх із життям і творчістю Лесі Українки. Розповідь їх перепліталася із безсмертними віршами поетеси « Золотавий вечір», «Була весна», «Мамина коса» у виконанні учнів 3-5 класів, а саме: Зеновії Гарбовської, Іванки Коваленко, Віталія Турика, Ярослави Лепак, Юлії Кемпи , Ірини Климишин, Яни Канарської , Андріани Лучак. Всю свою творчість, як і все життя, Леся Українка віддала рідній Україні, рідному народові: «Сторононько рідна! Коханий мій краю!» Неодцвітною силою слова, жагучим променем думки, болем своїм торкнулася безсмертна Леся Українка усіх , хто прийшов вшанувати її пам’ять. У народі кажуть, що коли згасає зірка – покидає життя людина, але Лесина зоря не згасла , світло її стає потужнішим і яскравішим : «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…» На літературному вечорі були присутні: директор школи Микола Турик, секретар сільської ради Оксана Матолич , методист ЦРБ Марія Гелій, вчителі, учні, жителі села.  
«Безсмертна дочка Прометея»Всі присутні на масовому заході вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, новітніх героїв і захисників рідної землі, народу, своїх матерів і коханих, свою родину і, можливо, весь цивілізований світ, хвилиною мовчання та запалення свічок. « Герої не вмирають! У наших серцях і спогадах вони ніколи не помруть! Занадто високу ціну заплатили українці за нове майбутнє», - з такими словами виступив директор Снятинської школи Микола Турик, секретар сільської ради Оксана Матолич , яка сказала: «Вони були лишень першими. Молоді, красиві, розумні і відважні. А сьогодні Україна щодень хоронить своїх Героїв. Вони боронять свою землю від одвічного страшного ворога України – сусідньої держави, якій цілого світу було б замало! Цвіт нашої нації, найкращі з них стали на захист своєї Незалежності. Ці дні величні, бо саме в них народжується наше майбутнє».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua