20 лютого в селі Вороблевичі отець Олександр та отець Степан відправили панахиду на цвинтарі біля пам”ятника уроженця села Йосипа Шилінга, який віддав своє життя в боротьбі за волю України. Після панахиди виступив заступник голови районної ради Володимир Стецівка, який сказав: “Не можна забути подвиг Небесної Сотні — це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас...”
Замало слів, щоб передати біль,
Замало слів, щоб все це описати,
Бо скільки їх, ще повних сил,
Пішли з життя героями лежати!
Вечір — реквієм під назвою“А сотню вже зустріли небеса” відбувся в народному домі. Ведучі Олег Мацьків та Марічка Кубів запросили всіх присутніх вшанувати пам”ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Вони ознайомили всіх про перебіг подій на Майдані:
“Це почалося у 2013 році... Перша пролита кров... Перші жертви, сльози матерів, гул церковних дзвонів, стогін рідної землі, війна... Згадаємо як це було: 30 листопада — звірячий розгін беркутівцями мирного протесту студентів на Майдані; 1 - е грудня — жорстоке побиття учасників протесту на вулиці Банковій; з 10 на 11 грудня — штурм силовиками наметового містечка; 19 січня 2014р. - початок збройного протистояння на вулиці Грушевського; 22 січня — перші жертви — вбито 5 євромайданівців, почалися викрадення та катування мирних людей; 18 лютого в ході протистоянь загинуло 25 майданівців, 19-го — 7, а вже 20 лютого почався жорстокий прицільний відстріл, загинуло 48 чоловік. В небеса полетіла сотня воїнів, яку назвали “Небесна Сотня”.
Жовто — блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила Ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла!
Активну участь у заході взяли учні школи: Ольга Паращак, Олена Горуцька, Юля Іванішин, Мар”яна Кубів, Марічка Кубів, які декламували вірші та співали пісні: “Свіча”, “Небесна Сотня”, “ Тумани”, “О Мати Божа”. У виконанні художнього керівника духового оркестру Василя Павліва та Олени Горуцької прозвучала пісня “Солдати”. А пісня “Мамо не плач” та вірш “Лист до матері” у виконанні студента Назара Куцика не залишила у залі нікого байдужого.
На закінчення зі словами подяки за проведений вечір-реквієм, за співпрацю бібліотеки, народного дому, школи, церкви, громади села виступив сільський голова Михайло Герій, який сказав: “Вони були лиш першими. Молоді, красиві, розумні і відважні. А сьогодні Україна щодень хоронить своїх Героїв. Вони боронять свою Матір Україну, своїх діток, свою землю від одвічного страшного ворога України- сусідньої держави, якій цілого світу було б замало! Цвіт нашої нації, найкращі з них встали на захист своєї Незалежності. Ці дні величні, бо саме в них народжується наше майбутнє!”
Завідуюча бібібліотекою — філією Ганна Гошко та бібліотекар Леся Герій підготували сценарій до масового заходу.













