Про відзначення 75-ої річниці створення військової частини А-1108, яка дислокується в місті Дрогобичі обговорювалося сьогодні, 12 липня, на спільній зустрічі командування полку та керівництва району і міст регіону. 15-й реактивний артилерійський Київський полк – військовий підрозділ у складі оперативного командування «Захід», регулярної частини Сухопутних військ Збройних сил України має славетну історію та героїчне сьогодення, адже його дивізіони на сьогоднішній день перебувають на сході країни, захищаючи суверенітет нашої держави.
Голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба ознайомились в музеї в/ч 1108 з історією полку, а командир військової частини полковник Григорій Дем’янчик розповів про те, як солдати та офіцери полку сьогодні виконують свій військовий обов’язок по захисту нашої держави.
Історія полку
6 серпня 1942 року – на базі 391-го, 392-го та 393-го окремих гвардійських мінометних дивізіонів сформовано 98-й мінометний полк.
Березень 1948 року – 98-й мінометний полк переформовано в 146-й мінометний дивізіон.
У 1948 році дивізіон розформовано, особовий склад переведено до 13-ї реактивно-мінометної бригади 26-ї артилерійської дивізії.
1 грудня 1989 року – 13-та реактивно-мінометна бригада переформована в 337-му гвардійську реактивно-артилерійську бригаду.
24 серпня 1991 року – 337-ма реактивна артилерійська бригада підпорядкована Верховній раді України.
12 грудня 1991 року – 337 реактивна артилерійська бригада включена у склад Збройних Сил України із збереженням почесних найменувань, орденів, місця дислокації.
19 січня 1992 року – особовий склад 337-ї реактивної артилерійської бригади склав присягу на вірність народу України.
20 серпня 2003 року – на базі 337-ї гвардійської артилерійської бригади сформовано 15-й полк реактивної артилерії.













