» Інформація » В музеї «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери

В музеї «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери

Автор: admin1 от 26-01-2018, 15:25

В музеї «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана БандериНещодавно в історичному відділі музею «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери та зустріч із непересічною особистістю, почесним громадянином Дрогобича Анною Рудник – жінкою, яка доглядала і була поруч в останні дні із легендарними сестрами Степана Бандери Оксаною і Володимирою, котрі після повернення із заслання на рідну землю проживали у Стрию.

Анна Рудник і сама зараз є живою легендою і невичерпним джерелом спогадів про життєпис родини Бандер, про їхню героїчну стійкість, про долі інших репресованих українців, про сибірську каторгу, яку і сама відбувала 10 років за допомогу УПА та близькі взаємини ще з батьківського дому із родиною Андрія Бандери та націоналістами.

Пані Анна (до речі, хрещена Володимира) після заслання під іншим іменем здобула медичну освіту, тому зголосилась допомагати сестрам як лікар, але стала і посестрою, з якою вони ділились усім сокровенним.

Ця неймовірна жінка все своє життя присвятила Україні, і досі трудиться, упорядковуючи родинні архіви провідника ОУН. А у музеї презентувала буклет, присвячений 100-літтю від дня народження Оксани Бандери, який отримав кожен із присутніх. Зачитати поетичну присвяту та вшанувати світлу пам’ять Оксани Бандери відгукнувся і актор музично-драматичного театру Іван Гарасимчук.

В музеї «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана БандериРозпочався вечір вступним словом Марії Головкевич старшого наукового працівника музею «Дрогобиччина» та організатора заходу. Спогади, цікаві факти та роздуми про долю сестер, загалом усю родину Бандер звучали із уст дрогобицького краєзнавця журналіста Романа Пастуха, який неодноразово навідував їх у Стрию. Про необхідність зберегти безцінні спогади Анни Рудник та сприяти у підготовці до їх видання говорила директор музею Алла Гладун. Привітав пані Анну заступник голови Дрогобицької районної ради Володимир Стецівка.

Символічно, що зустріч відбулась у експозиційному залі, присвяченому сучасним героям захисникам України, які беруть участь в боях на сході України. І як відзначив ветеран АТО Андрій Костенко, – сучасні герої зросли на прикладі самовідданої боротьби таких як Степан Бандера та його побратими.

Важливо, що слухали пані Анну затамувавши подих чимало юнаків і дівчат із середніх шкіл №1 та №14, із школи бойового гопака «Духобор». Хочеться вірити, що ця зустріч залишиться в їхньому серці на все життя. Додав піднесеного патріотичного настрою відомий бард Максим Перев’язко,заохочуючи і всіх присутніх до виконання патріотичних коляд. А на завершення – бандерівська пісня та фото на згадку. (З сайту музею «Дрогобиччина»)

В музеї «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери