24 листопада урочисті заходи на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні відбулися у с. Гаї Верхні. Тут за часів незалежності з ініціативи та за кошти місцевої громади був споруджений єдиний у Дрогобицькому районі пам’ятний знак жертвам голодоморів, політичних репресій та депортацій.
Незважаючи на дощову осінню погоду біля пам’ятника зібралася громада на чолі із сільським головою Володимиром Ханасом та місцевими священиками.
Панахиду відслужили парохи релігійних громад УГКЦ та УПЦ КП о. Роман та о.Степан.
Керівництво райдержадміністрації вшанувало пам’ять мільйонів померлих від Голоду українців покладанням стилізованого кошика з колосків, квітів та калини.
Заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, звертаючись до присутніх, сказав,: «80 років тому відбулася страшна і трагічна подія в нашій історії – мільйони ні в чому невинних людей померли від лютого голоду на родючих українських землях. Помирали родинами, цілими селами. Було цілеспрямовано винищено основу нашого народу – її селянина, трудівника, господаря. Сьогодні тут є багато молоді. Саме їм берегти і передавати з покоління до покоління пам’ять, щоб нічого подібного ніколи не повторилося в Україні».
У віче взяв участь депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.
Місцеві школярі підготували літературну композицію, яка складалася з поетичних рядків, спогадів очевидців.
Учасники жалобного зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору та виконали Державний гімн України.
Згодом у місцевому інформаційно-просвітницькому центрі для мешканців Гаїв Верхніх був продемонстрований документальний фільм на тему Голодомору в Україні.













