Сьогодні в сесійній залі Дрогобицької міської раді відбулася регіональна нарада щодо вирішення проблем та перспектив розвитку галузі охорони здоров'я Дрогобиччини, яку провів голова облдержадміністрації Олег Синютка.
Своїми міркуваннями з приводу ситуації, що склалася, шляхів вирішення проблем з фінансуванням охорони здоров'я міста, подальшої діяльності галузі поділилися голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич та Дрогобицький міський голова Тарас Кучма. Зокрема, міський очільник підготував детальну доповідь з мультимедійним супроводом, де йшлося про те, що було зроблено міської владою з метою оптимізації галузі, та подано розрахунки щодо кількості пролікованих хворих – мешканців інших територій. Стверджуючи, що район має перед медициною міста мільйонні борги, все ж Тарас Кучма подякував районній владі за перераховані в цьому році 4 млн. грн.
Голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич зазначив, що досконалою володіє питанням, оскільки десятки років очолював районну, а згодом міську медичну галузь. Які б кошти район не платив місту, щастя не настане, оскільки жоден бюджет не утримає ту величезну неефективну структуру, якою є охорона здоров’я Дрогобиччини, переконаний очільник району. На його думку, існує цілий спектр проблем: це і дублювання послуг, і необхідність зміни статусу деяких лікарень з медичного на медико-соціальний (хоспіси, пансіонати для людей похилого віку тощо) і таке інше Тому очільник району запропонував зібратися всім разом керівникам регіону і напрацювати єдину концепцію для всієї території з урахуванням реформи галузі. «Ми повинні взяти на себе відповідальність і прийняти рішення, бо те, що є зараз, веде галузь у безвихідь,» - сказав Андрій Шевкенич.
Директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак конкретно і аргументовано, оперуючи цифрами, об'єктивно проаналізувала стан справ в медичних закладах Дрогобиччини та виклала своє бачення того, що потрібно робити, щоб охорона здоров’я працювала не для лікаря, чи збереження посад, а для пацієнта.
Хоч тема для регіону болюча і складна, розмова була виваженою, без взаємних звинувачень і образ. Тому голова облдержадміністрації Олег Синютка подякував учасникам наради за врівноважену інтелігентну розмову в непростій ситуації, коли медики Дрогобича мають 1,5 місяці заборгованості із заробітної плати. “Однозначно, спільними зусиллями цю ситуацію ми виправимо, - сказав Олег Синютка і продовжив.- Я пропоную - зберіться разом голова райдержадміністрації, міські голови Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стебника і пропишіть свої пропозиції подальшого функціонування галузі охорони здоров'я регіону. Не стоїть завдання скоротити стільки то ліжок і посад, і тішитися. Треба зробити так, щоб людина з міста, чи з найдальшого села отримала необхідну їй якісну медичну допомогу.” Олег Синютка запропонував протягом двох тижнів владі Дрогобиччини спільно напрацювати пропозиції щодо ефективного функціонування медичного простору Дрогобиччини та 23 жовтня провести повторну зустріч.













