Сьогодні, 2 листопада, в приміщенні Дрогобицького районного народного дому розпочала роботу XIV історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Кандидат історичних наук, професор, декан історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Леонід Тимошенко, відкриваючи перше пленарне засідання, зазначив, що це перша така велика спільна співпраця з Дрогобицькою районною державною адміністрацією та районною радою, і вона не обмежиться лише самою конференцією, а за її результатами світ побачить книжка, в якій буде зроблений глибокий аналіз подій, що відбувалися сто років тому на Дрогобиччині.
У своєму вітальному слові до учасників конференції голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич відзначив важливість проведення такого заходу як в історичному, так і в сучасному контексті.
Директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун розповіла про ті документи, які зберігаються у фондах музею та присвячені становленню ЗУНР в Дрогобич,і й запросила на відкриття виставки, що відбудеться цієї неділі у відділі природи та історії.
З цікавими доповідями виступили Богдан Лазорак «Реформи ЗУНР на Дрогобиччині та перший всеукраїнський марш Григорія Коссака на площі Ринок», Микола Галів «Державна гімназія в Дрогобичі: спроба українізації (грудень 1918 - травень 1919 рр.)», Роман Пастух «ЗУНР на Дрогобиччині у світлі тогочасних публікацій та спогадів», Володимир Ханас «Села Верхні Гаї та околиці в період ЗУНР: свідчення джерел», Леонід Тимошенко «Польська громада Галичини і ЗУНР» за матеріалами архіву бориславця Станіслава Рафала.
Слід зазначити, що організаторами історико-краєзнавчої конференції виступили Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка, Дрогобицька райдержадміністрація та районна рада спільно з музеєм «Дрогобиччина».













