» Інформація » Адмінреформа потрібна однозначно, але вона має бути зрозуміла суспільству

Адмінреформа потрібна однозначно, але вона має бути зрозуміла суспільству

Автор: admin2 от 3-04-2015, 15:04
 (голосів: 0)

Адмінреформа потрібна однозначно, але вона має бути зрозуміла суспільствуСьогодні відбулося розширене засідання районної робочої групи з питань децентралізації влади та адмінреформи.

Перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, який провів засідання, коротко проаналізував та співставив два проекти адмінреформи, намагання реалізувати які у 2005-му та 2009-му роках не увінчалися успіхом. Учасники засідання висловили щодо цих проектів свої думки. Зокрема, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник зазначив, що кількість пропонованих у цих концепціях сільських рад не прийнятна для реалій району. Так само, які і кількість нині діючих. Оптимально це могло б бути до 21-ї самоврядної територіальної одиниці, враховуючи всі аспекти їхньої життєздатності та зручності для населення.

Керівник Бориславського відділення ОДПІ Віталій Скоропад та керівник управління Держказначейства Оксана Куцик повідомили, що сьогодні самотужки наповнювати свої бюджети можуть лише 10 із 47-ми сільських, селищних рад, а чотирьом постійно бракує коштів навіть для виплати заробітної плати своїм працівникам.

Більш детально на досвіді проведеної адмінреформи у Польщі зупинився депутат районної ради, голова бюджетної комісії Михайло Кравець. Він, зокрема, наголосив, що адмінреформа — це лише перший крок, паралельно з яким повинні іти реформи охорони здоров'я, освіти, соціального, цивільного захисту, податкової, фінансової, земельної сфер тощо. Потрібно мати чітку модель і мету реформи, а також зрозуміло виписаний розподіл функцій — хто чим займається і за що відповідає. Наші західні сусіди протягом реформування також робили помилки, які поступово виправляли. Михайло Кравець констатував, що об'єднання бідних громад нічого не дасть, в сумі вони багатшими не стануть. Треба розуміти, що Польща отримала чималу підтримку від Євросоюзу, в тому числі, на розвиток громад.

Після жвавого обговорення присутні сформулювали декілька висновків. Перше, це те, що приєднання сільських громад до міст є абсолютно неприпустимим.Адмінреформа потрібна однозначно, але вона має бути зрозуміла суспільству Друге — має бути напрацьована оптимальна модель, щоб суспільство розуміло, для чого проводиться реформа і який вона матиме результат. Це дозволить уникнути протестів та розхитування ситуації в країні. І ще один висновок — втілюючи закордонні моделі, потрібно орієнтуватися на українські реалії та особливості.

Степан Рудницький запропоновував членам робочої групи до наступного зібрання підготувати свої пропозиції стосовно кожної з галузей, у яких вони працюють.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua