10 серпня Степан Рудницький взяв участь прямому ефірі радіо «Франкова земля», обговоривши питання реалізації заходів щодо децентралізації та реформування місцевого самоврядування на Дрогобиччині. Він розповів слухачам, що на сьогоднішній день було проведено біля десяти засідань районної комісії, на яких йшлося про формування спроможних територіальних громад та їх територій. До складу комісії входили представники органів виконавчої влади, районної та сільських рад району.
Інститут регіональних досліджень 13 травня 2015 року запропонував свою модель адміністративного устрою з 9 громад а саме: Бориславської, Трускавецької, Дрогобицької, Меденицької, Підбузької, Східницької, Стебницької, Грушівської, та Лішнянської.
Однак на розширеному засіданні комісії 15 травня 2015 року сільськими, селищними головами було запропоновано свою модель реформування з 14 територіальних громад, не приєднуючись до міст обласного значення, це Бориславської, Трускавецької, Дрогобицької, Меденицької, Підбузької, Східницької, Стебницької, Грушівської, Лішнянської, Модрицької, Новосільської, Нагуєвицької, Рихтицької, Уличнянської (4 громади-міста окремо, та 10 громад утворених селищами та селами).
Але, зважаючи на листи Офісу реформ у Львівській області та після проведення обговорень з територіальними громадами були запропоновані наступні 11 громад:
окрема міська Стебницька;
міські з долученням сіл — Дрогобицька, Трускавецька та Бориславська;
селищні з долученням сіл — Східницька, Підбузька та Меденицька;
сільські — Болехівська, Грушівська, Лішнянська та Уличнянська.
Окремої уваги заслуговують «гірські» громади, які можуть стати поштовхом для розвитку галузі курорту та рекреації на базі смт Східниця та розвитку зеленого туризму на базі смт Підбужу з долученням потенціалу довколишніх «Франкових місць».
Цікаві перспективи є в Грушівської громади в сфері сільського господарства та переробки.
Мають шанс стати “воротами” Дрогобиччнини та розвинути придорожній сервіс Лішнянська, Меденицька та Уличняська громади. Окрім того, Меденицька громада має достатній потенціал у економічній, енергетичній та гуманітарних сферах разом з окремими сільськими радами Миколаївського району.
З 11 громад найактивніше робота щодо об’єднання проводиться у Східницькій та Меденицькій громадах. Східницька громада в разі об’єднання протягом серпня 2015 року за підтримки Офісу реформ у Львівській області та райдержадміністрації буде запропонована як одна з 5 пілотних громад області. Це дасть можливість громаді отримати додаткове фінансування на розвиток інфраструктури.
Також Степан Рудницький розповів про проблемні питання, які виникали при формуванні перспективного плану.













