» Інформація » Відбулася робоча нарада щодо встановлення в с. Медвежа пам'ятного знака на честь Народного художника України Михайла Біласа

Автор: admin от 8-07-2013, 15:01

Відбулася робоча нарада щодо встановлення в с. Медвежа пам'ятного знака на честь Народного художника України Михайла БіласаЯк уже повідомлялося, в с. Медвежа з ініціативи місцевої громади та за підтримки райдержадміністрації заплановано встановити пам’ятний знак на честь Народного художника України, відомого майстра гобелену Михайла Біласа. Знак, який мав постати на території садиби, де пройшли дитячі роки художника, планувалося встановити до 89-х роковин Михайла Біласа 1 серпня цього року.

Сьогодні заступник голови райдержадміністрації Олександр Філіпенко зібрав робочу зустріч, у якій взяли участь Медвежанський сільський голова Степан Коваль, директор Музею Михайла Біласа у Трускавці Олена Білас-Березова, головний лісничий Дрогобицького держлісгоспу Василь Кінаш, керівник відділу культури і туризму райдержадміністрації Осип Марущак, керівник управління водного господарства Георгій Демчук.Відбулася робоча нарада щодо встановлення в с. Медвежа пам'ятного знака на честь Народного художника України Михайла Біласа

Учасники зустрічі дійшли спільної думки щодо належного пошанування нашого видатного краянина. Зокрема, було наголошено, що постать Михайла Біласа заслуговує на високий рівень відзначення його унікальної творчості. Тому відкриття пам'ятного знака варто приурочити до 90-літнього ювілею художника, до якого слід підготуватися належним чином. Окрім символічного каменя на місці, де стояла хата батька - лісничого в третьому поколінні Якима Біласа, планується за кошти окремої районної цільової програми здійснити цілий комплекс заходів, що базуватимуться на творчому доробку Михайла Біласа, а також на історичних подіях та краєзнавчому матеріалі. У майбутньому це місце може стати популярним туристичним маршрутом, тісно пов'язаним із музеєм митця у Трускавці.

Наступне засідання робочої групи (в майбуньому буде створено районний оргкомітет) відбудеться у Медвежі.