За сприяння Міжнародного фонду «Відродження» у середу, 9 грудня, в Світлиці Дрогобицької Ратуші було проведено інавгураційний круглий стіл «Моніторинговий комітет у Дрогобичі». Метою заходу було привернути увагу широкої громадськості Дрогобича до проблеми корупції та шляхів її подолання. Участь в інавгураційному круглому столі взяли представники влади Дрогобича, МФ «Відродження», громадські організації міста, представники засобів масової інформації, підприємці, небайдужі дрогобичани.
Як зазначив у вступному слові керівник проекту «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» Володимир Кондзьолка, комітет проводитиме моніторинг проектів рішень місцевої влади на наявність корупції. В першу чергу будуть аналізуватися проекти рішень Дрогобицької міської ради та виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, які стосуються міських ресурсів: бюджетних коштів, комунальної нерухомості, землі тощо.
Діяльність в межах проекту передбачатиме:
- отримання інформації від профільних постійних комісій ради, відповідних відділів та управлінь міської ради,
- участь в засіданнях міської ради (під час роботи комісій та на пленарних засіданнях) та виконавчого комітету,
- оцінювання проектів та рішень органів влади щодо фінансів та міських ресурсів на корумпогенність,
- вироблення експертних заключень та рекомендацій щодо усунення порушень,
- лобіювання усунення порушень, комунікація з представниками влади з метою зняття ними з розгляду проектів рішень, скасування рішень, які мають корупційну складову,
- просування рішень, які посилюють прозорість влади та її підконтрольність,
- надання правової оцінки діям органів влади у випадку відсутності реагування на порушення, звернення в правоохоронні органи, суди з метою усунення порушень чинного законодавства України, захист дій учасників моніторингового процесу,
- регулярне оприлюднення результатів моніторингу, співпраця із засобами масової інформації (газети, радіо, телебачення), Інтернет-сайтами, комунікація з громадськістю через соціальні мережі тощо,
- проведення навчальних тренінгів, семінарів з метою підвищення компетентності громадських активістів,
- поширення діяльності активістів на регіон (міста Борислав, Трускавець, населені пункти Дрогобицького району та сусідніх районів).
Підсумок зустрічі підвів керівник проекту Володимир Кондзьолка, запросивши активну громадськість Дрогобича та Дрогобиччини до співпраці.













