Одне з найтепліших для душі родинних свят в Україні - Різдво відсвяткували в народному домі с. Унятичі в день Стрітення Господнього, щоб ще раз поколядувати, побачити передвісницю Святвечора, передати національну культуру, український побут, символіку. З вітальним словом звернувся парох села о. Мирослав Кизима.
Віками збиралася прадідівська мудрість, передавалася з покоління в покоління-від батька до сина, від матері до доньки, і нащадки свято берегли це родинне слово, яке відтворили на сцені учасники дійства. Жителі села так зачарувались виступом, що не бажали покидати клуб, який зірвав овації. «Трошки сіна на
Святвечір під білим обрусом нагадало нам ті ясла, де лежав Ісусик. Святвечір це: поділитись хлібом з ближнім, простити провину, вміти гнів свій вгамувати на іншу людину, і усім добро робити, як нас Бог навчає, що сам милість виявляє і щедро прощає. Пославши свого Сина на землю, Бог-отець намагався показати людську важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми» - додала ведуча, вчитель Унятицької СЗШ І-ІІст. Світлана Мазурчак.
Крім царів, пастушків, ангелят на свято завітали козаки різних країн, які здатні захистити Новонароджене Дитятко. Всі учасники дійства вітали з Різдвом, ділились добротою, щедрістю просили: «Щоб не було зла і воєн, і всі жили в мирі». А як велично звучали колядки у виконанні церковного хору, «Пречистая Діва», «На небі зірка ясна засяла», «А ми люди подорожні», «Пане господарю» (у виконанні пана Ярослава), які підготувала старший вчитель Євгенія Яворська. Милувала око, казково прибрана сцена та сценічні герої.
Свято підготував та провів директор народного дому Ярослав Мазурчак Петрович. Односельчани щиро вдячні за величне свято Різдва, яке в Унятичах ще так не святкували.
Свято завершилось піснею «Дай Вам, Боже»:
Ми співаємо для Вас,
Щоб в серцях вогонь не згас
Сійте в душах лиш добро,
Щоб всім весело було.













