» Культура » Дзвони Чорнобиля

Дзвони Чорнобиля

Автор: admin2 от 28-04-2016, 13:57
 (голосів: 0)

За днями дні — минув повільно рік

За днями дні — і тридцять літ спливає

Нехай же лихо наше проминає

І в світі не повториться вовік

26 квітня в приміщенні народного дому с. Старе Село було проведено годину пам'яті “Дзвони Чорнобиля”. Лунають тривожні дзвони і всі запрошені: сільський голова, вчителі, учні, жителі села, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС зібралися, щоб відмітити сумний ювілей30 років з часу Чорнобильської катастрофи, найбільшої техногенно- екологічної катастрофи сучасності.

Квітуча весна подарувала нам сьогодні унікальну нагоду зустрітися з усіма вами, тими, хто ціною свого здоров'я і життя врятував світ від великої біди. Плачуть і тужать дзвони, плачуть і тужать овдовілі дружини, які сьогодні присутні в залі. Вашу печаль і нашу біду нині розділяє весь український народ. Вам, шановні друзі, Мирослав Фортуна, Роман Янко, Леонід Пастернак, вдова Мирослава Ячечак, ми присвячуємо цю зустріч (та нажаль не всі змогли прийти сьогодні). Тепло ваших сердець по весняному ніжно зігрівають наші душі. Ми доземно вклоняємося вам”. Такими словами розпочала свій реферат бібліотекар бібліотеки-філії Ольга Цюх. Звучали пісні на словаТ.Шевченка: “Світе тихий”, українська народна пісня “Україно моя рідна”, “Тебе благаєм” у виконанні вокального колективу “Вишиванка” с. Старе Село. Учасники дійства виконали літературну композицію Віталія Микульського “Ліквідатори”. А діти читали вірші Олеся Лупія, Катерини Перелісної, Лесі Храпливої -Щур, Маркіяна Шашкевича та ін.

На завершення сільський голова М. Щудло щиро подякував всім учасникам за проведений змістовний захід і сказав: “День Чорнобильської трагедії — це день всенародної жалоби, національної скорботи, день каяття. А поки не заживе чорнобильська рана, не відшукати нам слова, що вгамують її біль. Тож пам'ятаймо, що ми люди, маємо з відповідальністю ставитися до оточуючого світу, щоб залишити його чистим, прекрасним і живим для прийдешніх поколінь”. Всім присутнім учасникам - ліквідаторам сільський голова вручив пам'ятні сувеніри.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua