Другий рік поспіль у Верхніх Гаях пройшли заходи із вшанування пам'яті насильно виселених етнічних українців Закерзоння. Заходи відбуваються відповідно до рішення сільської ради від 30 грудня 2015 року № 12 «Про встановлення Дня пам'яті примусового виселення етнічних українців з території Закерзоння», яким передбачено щорічно в другу неділю вересня відзначати День пам'яті.
10 вересня після закінчення Богослужінь мешканці села зібрались біля Хреста Голодомору, політичних репресій та депортації, де отці Роман та Степан відслужили панахиду за всіма тими українцями, які стали жертвами примусового виселення з прадідівських земель. За архівними даними на території села Верхні Гаї оселилося 37 родин, загалом 186 осіб. Як зазначив в своїй проповіді отець Роман: «Українців Закерзоння можемо з певністю назвати героями, тому, що вони не відмовились від своєї віри та національності, а могли це зробити, і ця трагедія їх би оминула». Отець Степан, звертаючись до людей, відзначив, що ми, повинні пам'ятати про наших братів, які зазнали цієї трагедії та зробити все для того щоб в майбутньому таке не повторилося. Депутат районної ради Михайло Гук звернув особливу увагу на процесах державотворення в Україні та тих причинах, які не дали можливості в минулому відстояти свою державу. “Тому,-підсумував депутат,- на кожному з нас є відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини, і тільки в своїй незалежній державі не буде тих трагедій, які траплялися з нашим народом в минулому”.
Після закінчення заходу процесія рушила на майдан Незалежності до пам'ятника Українським Січовим Стрільцям, щоб освятити та встановити Державний Прапор України. Освячення прапора здійснили отці Роман та Степан, а молодь встановила його під спів державного Гімну України. Сільський голова Володимир Ханас, звертаючись до громади, наголосив, що встановлення на центральному майдані села Державного Прапору України має важливе значення для духовного та патріотичного виховання суспільсьва, його шанування та популяризації. Синьо-жовтий прапор завжди був символом боротьби за Українську Незалежну Соборну Державу. Встановлення нашого прапора відбувається відповідно до діючих нормативно-правових актів, зокрема, Указу Президента України від 23 серпня 2009 року № 602 та розпорядження сільського голови від 15 серпня 2017 р. № 9 «Про встановлення Державного Прапора України». На закінчення сільський голова подякував всім учасникам заходу, особливо тим мешканцям села, які доклалися особистою працею щодо виготовлення флагштоку та забезпечення благоустрою території.
Заходи супроводжувалися піснями та віршами у виконання сільського хору, учнів школи та молоді села під керівництвом Галини Повханич та Ольги Стасик.













