«Я хотів би напередодні великого свята – свята Покрови Пресвятої Богородиці привітати воїнів УПА і подякувати Вам за те, що Ви зберегли нашу Україну і виховали таких патріотів, як сидять тут в цьому залі, котрі дали на сході країни гідну відсіч ворогу» – з такими словами звернувся голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко до учасників бойових дій ОУН-УПА на урочистій академії, що відбулася 12 жовтня в районному народному домі.
Спільну молитву за тих, хто зараз знаходиться на передовій відправили єпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП владика Яків, протоієрей Леонід Городиський та капелан райдержадміністрації о. Михайло Коліщак (УГКЦ).
«Я низько вклоняюсь перед сивочолими ветеранами УПА та схиляю голову героям АТО, що присутні сьогодні в цьому залі, тому хочу висловити усю нашу вдячність тим, хто віддає своє життя за наш спокій», - сказав голова районної ради Михайло Сікора.
Станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарас Куликовець висловив впевненість, що ветерани УПА доживуть до того часу, коли в Україні буде мирне небо.
Гостем урочистостей, що проходили в районному народному домі був перший заступник голови військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка, підполковник Володимир Рекшинський, він вручив медалі «За оборону Авдіївки» воїнам Української добровольчої Армії, які своєю мужністю заслужили такої високої нагороди.
Цікавою та повчальною стала історична розповідь про становлення та бойові звитяги армії української повстанської армії, яку виголосив доктор історичних наук Степан Яким.
Від учасників сьогоднішнього свята були покладені квіти до пам’ятників Степана Бандери та Героїв Небесної Сотні.
Після цього відбувся святковий концерт, в якому взяли участь художні колективи районного народного дому, а саме народна жіноча хорова капела районного «Лілея», народний аматорський ансамбль пісні і музики «Марічка» (керівник Олександра Лиса).
Захоплення глядачів викликав виступ хореографічного колективу середньої школи селища Підбуж (керівник Галина Галатяк), які бурхливими оплесками вітали юних артистів. Як завжди неперевершеним був виступ знаного дрогобицького барда, волонтера Лілії Кобільник, а після пісень у виконанні народних аматорських вокальних ансамблів «Вишиванка», «Ясени» та вокального тріо з села Вороблевичі присутні учасники національно-визвольних змагань не могли стримати емоцій. Невидимою ниткою, яка поєднує покоління вояків УПА та воїнів АТО став виступ гурту «Оксі-М» у складі Максима Перев’язка, Володимира Зубінського та Марини Довгун.
А на завершення концерту Народний ансамбль танцю «Верховинка» виконав «Стрілецьку сюїту», в якій юними виконавцями було передано, те що відчували такі ж молоді люди, як вони, тільки 75 років тому – захоплення, любов, але передусім обов’язок захистити свою Україну від ворога.













