Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

Уроки мужності до Дня пам’яті Героїв Крут відбулися в селах району

Автор: admin1 от 30-01-2019, 12:11

Уроки мужності до Дня пам’яті Героїв Крут відбулися в селах району29 січня в селі Вороблевичі завідуюча бібліотекою-філією Ганна Гошко та бібліотекар Леся Герій запросили до книгозбірні учнів сільської школи на урок мужності до Дня пам’яті Героїв Крут «Квіти у полі, там де Крути».

Ведучі заходу Тарас Петренко та Богдан Турчик розповіли присутнім про події 1918 року:  «Сьогодні минає 101 рік героїчного бою під Крутами, що відбувся під час наступу московсько-більшовицьких військ на Київ та став символом стійкості, самопожертви та патріотизму української молоді у боротьбі за державність. Саме тоді чотириста відважних юнаків – студентів і козаків «Вільного козацтва», вступивши у нерівний бій, призупинили наступ...

Історична година про всесвітньовідомого вченого Якова Парнаса відбулася в Мокрянській школі

Автор: admin1 от 29-01-2019, 15:29

Історична година про всесвітньовідомого вченого Якова Парнаса відбулася в Мокрянській школі28 січня в селі Мокряни в приміщенні школи відбулась історична година «Яків Парнас – визначний вчений», яку підготувала і провела бібліотекар бібліотеки- філії Мар’яна Городиська. Бібліотекар розповіла учням про відомого земляка. Всесвітньовідомий біохімік Яків Парнас народився 16 січня 1884 року в селі Мокряни в родині землевласника. Навчався в Шарлоттенбурзі (1904), Страсбурзі (1905), Цюриху (1906–1907). Докторський ступінь здобув у Мюнхені. Працював у Кембріджі. Викладав з 1907 року у Страсбурзькому університеті, 1916–1919 роках у Варшавському та 1920–1941 роках у Львівському університетах...

Цьогорічний фестиваль «Колядує Франкове підгір’я» завершився Гала-концертом в районному народному домі

Автор: admin1 от 28-01-2019, 10:18

Цьогорічний фестиваль «Колядує Франкове підгір’я» завершився Гала-концертом в районному народному доміУ неділю, 27 січня, в приміщенні Дрогобицького районного народного дому, відбувся Гала-концерт районного фестивалю-конкурсу «Колядує Франкове підгір’я», в якому взяли участь кращі творчі колективи району, що стали переможцями в першому турі конкурсу. Поблагословив дійство о. Михайло Гаврилів (ПЦУ), який зазначив, що через колядку, як і через молитву ми спілкуємося з Богом, прославляємо його, переживаючи і сум, і радість, і торжество.

До учасників та глядачів з вітальним словом звернувся заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас: «Бог слухає тих, хто просить, хто від нього... 

Запрошуємо на виставку в районний народний дім

Автор: admin2 от 28-12-2018, 11:54

Запрошуємо на виставку в районний народний дімЦього тижня на Дрогобиччині перебуває виставка про злочин Голодомору “Голодомор 32-33 років”. Виставка, створена Українським інститутом національної пам’яті в рамках відзначення 85-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, експонується у фойє районного народного дому (вул. 22 Січня 28).

Відвідувачі мають змогу оглянути та детально ознайомитися з інформаційно-просвітницькими стендами, які в хронологічному порядку висвітлюють історію Голодомору та його трагічні наслідки. Матеріали виставки призначені для молодіжної аудиторії — школярів-старшокласників та студентів.

Виставка передається від району в район. До цього вона експонувалася в Пустомитівському, Миколаївському, Жидачівському та Стрийському районах.

Народний театр «Сурмач» знову найкращий

Автор: admin1 от 18-12-2018, 15:34

Народний театр «Сурмач» знову найкращийНещодавно в місті Стрий відбувся  обласний фестиваль-конкурс театральних колективів, на якому Дрогобицький район представляв народний аматорський драматичний театр «Сурмач» народного дому села Раневичі, керівник Варвара Котович. Театром були показані уривки з вистави за твором Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Журі  фестивалю-конкурсу відзначило режисерську роботу керівника колективу, цілісність та оригінальність режисерського рішення, високо оцінило виконавську майстерність акторів, рівень їх сценічної культури...

Дрогобицька районна бібліотека випустила брошуру до 150-річчя Товариства «Просвіта»

Автор: admin1 от 7-12-2018, 15:50

Дрогобицька районна бібліотека випустила брошуру до 150-річчя Товариства «Просвіта»8 грудня ми відзначаємо одну з величних дат в історії України – 150-річчя від дня створення Всеукраїнського Товариства «Просвіта».

З цієї нагоди провідний бібліограф Дрогобицької ЦБС Жанна Луців підготувала бібліографічну розвідку, в якій у короткій формі розповідається про історію створення читалень товариства на Дрогобиччині. В матеріалі використані спогади сучасників тих подій, які зібрали працівники культури Дрогобицького району. У деяких розповідях збережено мову бібліографічних джерел. Видання не претендує на історичну достовірність, але стане у пригоді вчителям, бібліотекарям, студентам та учням.

У районні бібліотеці діє книжкова виставка до 150-річчя "Просвіти"

Автор: admin2 от 4-12-2018, 12:29

У районні бібліотеці діє книжкова виставка до 150-річчя "Просвіти"Цьогоріч виповнюється 150 років від часу заснування Товариства “Просвіта” - найстарішої в Україні, наймасовішої і найавторитетнішої свого часу громадської організації, потужної сили, яка формувала національну ідеологію, світоглядні засади України.

З цієї нагоди в Дрогобицькій центральній районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Просвіта – невгасимий смолоскип українців», в якій містяться матеріали про застування Товариства, відомих діячів «Просвіти» та її діяльність на Дрогобиччині...

У районній бібліотеці відбулася творча зустріч з Олесем Дяком

Автор: admin2 от 28-11-2018, 11:27

У районній бібліотеці відбулася творча зустріч з Олесем Дяком27 листопада за сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації, центральної районної бібліотеки, департаменту з питань культури національностей та релігій обласної державної адміністрації в Дрогобицькій центральній районній бібліотеці відбулась зустріч з талановитою і цікавою людиною, письменником, заслуженим діячем мистецтв України, бардом, лауреатом багатьох пісенних конкурсів і фестивалів, громадським діячем, філологом-україністом Олесем Дяком.

Поет презентував Всеукраїнський літературний конкурс патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди та два томи антології громадянської лірики «Допоки надія, допоки мета» і «Свіча під небом грозовим», куди входять вибрані поезії переможців конкурсу і кращих з-поміж учасників творчих змагань...

Захід до Голодомору с. Тинів

Автор: admin2 от 27-11-2018, 15:42

23 листопада в початковій школі с. Тинів була проведена історична година пам’яті «Запали свічку. Голодомор - ми пам’ятаємо» бібліотекарем бібліотеки – філії с. Тинів Галиною Сенишин. Вона розказала учням, що про: «Голодомор 1932-1933р.р. – ми пам’ятаєм! Цей страшний злочин, де загинули від голоду мільйони безневинних жертв, вчинив тоталітарний режим керований «богообраною» національною меншиною. Та задумаймось на мить про це пекло, що вирувало майже два роки на нашій землі! Помисліть, як осягнути глибину цієї трагедії, коли люди, божеволівши, їли своїх власних дітей, коли трупи лежали просто на вулицях, коли усюди був запах смерті. Це не кіно і не хвора уява, це наша з вами історія. І пам’ятати її – наш з вами обов’язок». В масовому заході взяли участь директор НД Роман Данилків, Світлана Баратяк при сприянні директора школи Оксани Нечипір.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Грушові Старому

Автор: admin2 от 27-11-2018, 15:37

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Грушові Старому
Вшановуючи пам′ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, працівники бібліотеки та народного дому с. Грушів -Старе 23 листопада провели годину пам′яті " Голгофа голодної смерті ". Ведучі Летнянчин Світлана та Василиків Оксана розповіли про трагічні сторінки нашої історії. Вірші про страшний голод читали Ірина Бунчак, Оксана Зенів, Наталія Кріль, Наталія Грицай. На заході були присутні учні школи, вчителі, представники місцевої влади.

У Долішньому Лужку відбулося віче пам'яті жертв Голодомору

Автор: admin2 от 27-11-2018, 15:35

У Долішньому Лужку відбулося віче пам'яті жертв ГолодоморуПам'ять - нескінченна книга, в якій записано все : і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво - чорним кольором. Однією з таких сторінок є Голодомор 1932 - 1933 років. 24 листопада в народному домі с. Долішній Лужок відбулося віче пам'яті жертв Голодомору, яке організували і провели директор народного дому Марія Зелик та бібліотекар бібліотеки - філії Леся Щербан. Було влаштовано виставку - перегляд "Голгота голодної смерті". Учні 8-9 класів разом із працівниками культури вшанували хвилиною мовчання всіх невинно убитих українців та взяли участь в акції " Запали свічку пам'яті ". Цей вогник - символ пам'яті про всіх знищених штучним голодом.

Вшанування пам’яті жертв Голодому в Уличному

Автор: admin2 от 27-11-2018, 15:30

Вшанування пам’яті жертв Голодому в Уличному24 листопада уличненці зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб запалити свічку і схилитися в скорботному доземному поклоні перед пам’яттю жертв страшного голодомору.

Розпочалося скорботне віче поминальною Панахидою за душі невинно убієнних жертв голодоморів, яку відслужив о.Петро Сливка.

Вікторія Сирватка прочитала вірш, присвячений дітям-жертвам страшної голодної смерті.

Всі присутні вшанували світлу пам’ять жертв голодомору в Україні 1932 – 1933 роках хвилиною скорботи .

Інформаційна година «Трагедія нескореної нації» в Почаєвицькій біблотеці

Автор: admin1 от 26-11-2018, 16:10

Інформаційна година «Трагедія нескореної нації» в Почаєвицькій біблотеці24 листопада в бібліотеці – філії с. Почаєвичі бібліотекар Оксана Гуляка провела історично – інформаційну годину «Трагедія нескореної нації», присвячену пам’яті безвинно замучених мор-голодом людей в Україні 1932-1933р.р.  Учасники заходу вшанували пам’ять жертв штучного голодомору в Україні, та його наслідки для українського народу. Це одна з найстрашніших сторінок, яка призвела до небачених безневинних жертв. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. Пам’яті українських сіл  і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії  20-го століття...

«Україна пам’ятає! Світ визнає»

Автор: admin1 от 26-11-2018, 15:56

«Україна пам’ятає! Світ визнає»«Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933роки. Український народ в смутку і в скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи «творців» цієї чорної сторінки в історії України». Такими словами розпочалася година пам’яті «Не маємо права забути», яку організували завідуюча бібліотеки-філії с. Вороблевичі Ганна Гошко та бібліотекар Леся Герій.

Ведучі заходу учні школи Софія Хамець, Ольга Герман, Остап Староста та Марія Онішків ознайомили всіх присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії...

 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua