Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

Літературна година в Підбузькій бібліотеці

Автор: admin2 от 26-02-2018, 09:23

Літературна година в Підбузькій бібліотеціДо дня рідної мови працівники Підбузького народного дому та бібліотеки-філії провели літературну годину: «Поетичним стежками рідного Підбужа».

Діти мали чудову нагоду познайомитися із віршами про мову учнів та вчителів місцевої школи. Чудовим доповненням до цього заходу стала книжкова полицях: «Мова - життя духовного основа».

Вечір пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара в Уличному

Автор: admin1 от 26-02-2018, 09:23

Вечір пам’яті  Блаженнішого Любомира Гузара в Уличному«Людина з Янголом на плечі» під такою назвою 25 лютого в бібліотеці села Уличне проходив вечір пам’яті  Блаженнішого Любомира Гузара. 26 лютого 2018 року йому виповнилося би 85.

Всі присутні мали змогу переглянути документальний фільм «Любомир. Бути Людиною», та ознайомитись з книгою Блаженнішого Любомира Гузара «Учителю, іду за тобою», яку сільська бібліотека отримала в дар від голови Львівської ОДА Олега Синютки. Перед присутніми виступив сільський голова Святослав Стефанків, парох церкви Святої Параскеви о. Петро Сливка. У своєму виступі о. Петро поділився спогадами про Блаженнішого, з яким спілкувався під час свого навчання в Духовній Семінарії.

Учень Доброгостівської музичної школи Ростислав Хом’як успішно виступив на конкурсі юних піаністів

Автор: admin1 от 23-02-2018, 11:28

Учень Доброгостівської музичної школи Ростислав Хом’як успішно виступив на конкурсі юних піаністів В рамках музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі»  присвяченого 130-ій річниці від дня народження видатного українського композитора Василя Барвінського в  Дрогобицькому музичному коледжі відбувся відкритий регіональний конкурс юних піаністів. Оцінювало рівень конкурсантів високоповажне журі конкурсу: голова журі -  заслужена артистка України, професор, завідувач кафедри спеціалізованого фортепіано Львівської Національної музичної академії імені М. Лисенка Оксана Рапіта (Львів), завідувач кафедри музикознавства та фортепіано Інституту  музичного мистецтва Дрогобицького  ДПУ ім. І. Франка, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, доцент, член Асоціації педагогів-піаністів України  Людомир Філоненко (Дрогобич), віце-президент міжнародної асоціації музичних шкіл, директор міжнародних конкурсів Качанс Сподріс (Латвія)...

«Ніхто із них вмирати не хотів»

Автор: admin1 от 22-02-2018, 17:58

«Ніхто із них вмирати не хотів»20 лютого в Народному домі села Літиня спільно зі школою було проведено захід по вшануванню Героїв Небесної Сотні « Ніхто із них вмирати не хотів». На екрані перед очима присутніх пройшли події тих трагічних днів, самовідданої боротьби уже нового покоління героїв наших днів.

Про них ми повинні памятати, про їх подвиг, їхню жертовність, їхній клич «Хто як не ми». В сьогоднішній час важких випробувань від кожного з нас залежить наша доля та доля ниших дітей. Це безневинна жертва, яку сьогодні складає Україна і на Сході держави.

“Пам'ять про померлих оберігає живих”

Автор: admin1 от 22-02-2018, 14:29

“Пам'ять про померлих оберігає живих” Під такою назвою 21 лютого в приміщенні бібліотеки-філії села Бистриця - Гірська було проведено годину пам'яті, щоб вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні, новітніх героїв і захисників рідної землі, народу, своїх матерів і коханих, свою родину і, можливо, весь цивілізований світ. Бібліотекар Надія Піряник розпочала масовий захід такими словами: “Вони були лиш першими. Молоді, красиві, розумні і відважні. А сьогодні Україна щодень хоронить своїх Героїв. Вони боронять свою Матір - Україну, своїх діток, свою землю від одвічного страшного ворога України - сусідньої держави, якій цілого світу було б замало! Цвіт нашої нації, найкращі з них встали на захист своєї Незалежності. Ці дні величні, бо саме в них народжується наше майбутнє”.

Вечір пам'яті в Снятинці

Автор: admin2 от 22-02-2018, 09:31

Вечір пам'яті в Снятинці20 лютого в Народному домі с.Снятинка було проведено вечір-реквієм «Ми пам’ятаємо, ми – не забудемо», який організували і провели бібліотекар Любов Турик та директор народного дому Віра Копач.

Під звуки мелодії «Плине кача» Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Працівники культури розповіли присутнім про патріотів України, які полягли під час Революції Гідності та в боротьбі з російським агресором на сході нашої Вітчизни, захищаючи ідеали, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України...

Тиждень книги в Смільній

Автор: admin1 от 22-02-2018, 09:29

Тиждень книги в СмільнійЗ 19 лютого в Смільнянській СЗШ І-ІІ ст. розпочався тиждень книги. Вчитель молодших класів Ярослава Петрів провела змістовну бесіду з учнями 1-4 класів, про те, як виникла книга та розповіла, як бережливо ставитися до неї. Учениці третього класу зачитали історію виникнення книги.

Оксана Білик показала учням презентацію про Івана Федорова – першодрукаря України, який 1564 році видає книгу «Апостол», а в 1574 році у Львові – першу слов’янську «Абетку».

Бібліотекар виголосив найактивніших читачів шкільної бібліотеки.

Молодий письменник з Дрогобича подарував свою книжку районній бібліотеці

Автор: admin2 от 21-02-2018, 14:29

Молодий письменник з Дрогобича подарував свою книжку районній бібліотеціСьогодні, 21 лютого в Міжнародний день рідної мови Дрогобицька районна бібліотека отримала у подарунок від автора роман «Завжди поруч» Михаїла Гранда .

Михаїл Гранд (справжнє ім'я Михайло Губіцький) – народився в м. Дрогобич. Навчається в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка на історичному факультеті.

Письменник працює в різноманітних жанрах, включаючи сучасну прозу, детектив, трилер, фантастику. У своєму молодому віці він є автором 6 книжок.

Дебютний роман «Deus ex machina» був написаний у віці 18 років. А вже через рік книга вийшла у світ...

Громада Уличного вклонилася пам'яті героїв Небесної сотні

Автор: admin2 от 21-02-2018, 11:49

Громада Уличного вклонилася пам'яті героїв Небесної сотні20 лютого в народному домі с.Уличне зібралася чисельна громада, здебільшого це учні місцевої школи, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні.

Переглядаючи документальну стрічку про трагічні і пам’ятні події 18-21 лютого 2014 року, присутні подумки опинилися в атмосфері революційного Майдану.

Душевним і трепетним було виконання учнями школи літературно-музичної композиції «Пробач мені, мамо!»

Перед присутніми виступили сільський голова Святослав Стефанків, директор школи Оксана Филяк, голова ГО «Маю права» Володимир Савчин...

 

20 лютого в бібліотеці-філії с. Брониця відбулась година пам’яті: Ваш подвиг, «небесники», не зрадимо!

Автор: admin2 от 21-02-2018, 11:32

20 лютого в бібліотеці-філії с. Брониця відбулась година пам’яті: Ваш подвиг, «небесники», не зрадимо!У заході взяли участь депутат районної ради, голова сільської ради Демків Григорій, учасник АТО Батальйону імені генерала Кульчицького Куцій Дмитро, Сабадишин Іван та інші.

Подякувала усім присутнім та нагадала про ці страшні дні бібліотекар бібліотеки-філії с. Брониця Ірина Валько. Ми пишаємося героями, які примножують славу нашої держави, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність, борються, щоб на нашій святій землі панували мир, злагода і добро. Під звуки мелодії «Пливе кача» Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Також у бібліотеці діє виставка до Дня української писемності та мови, який відзначається щорічно 21 лютого.

Захід у Волі Якубовій

Автор: admin2 от 21-02-2018, 11:27

Захід у Волі ЯкубовійНебесну Сотню вшанували і у с. Воля Якубова. У приміщенні Волянської СЗШ 1 ступеня був проведений усний журнал на тему: "Небесну Сотню, Господи, прийми". В усному журналі взяли участь учні школи під керівництвом вчителя Мисишин Г., бібліотекаря Фортуна Г. та директора будинку "Просвіта" Чайракулова І.

Учасники дійства засвітили лампадки і вшанували загиблих хвилиною мовчання під пісню "Плине кача".

Запрошуємо на прем’єрну комедію у театрі імені Марії Заньковецької

Автор: admin1 от 21-02-2018, 11:11

Запрошуємо на прем’єрну комедію у театрі імені Марії ЗаньковецькоїУ суботу, 24 лютого, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єрний показ вистави «За двома зайцями», режисер - Орест Огородник.
У виставі братиме участь майже весь акторський склад. На глядачів чекатиме море несподіванок та позитивних вражень.
У п’єсі розповідається про цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко, і, водночас, залицяється до бідної дівчини-красуні Галі.

В центральній районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку "Небесна Сотня в вирій полетіла..."

Автор: admin1 от 21-02-2018, 11:09

В центральній районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку "Небесна Сотня в вирій полетіла..."День Героїв Небесної Сотні відзначають в Україні щорічно з 18 по 20 лютого. Рівно чотири роки тому у ці дні Україна і світ з жахом спостерігали за трагедією в Києві. 18 лютого 2014-го року розпочалися масові розстріли на Майдані. У центрі столиці загинули більше ста людей, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні- були заарештовані та зазнали тортур. В Дрогобицькій районній бібліотеці для дітей в пам'ять про ці дні оформлено книжкову виставку "Небесна Сотня в вирій полетіла...".

Книги представлені тут мають нагадати, що революція та зміни у нашій країні стали можливими завдяки простим людям.

Година пам`яті в Лішнянській бібліотеці

Автор: admin1 от 21-02-2018, 10:45

Година пам`яті в Лішнянській бібліотеціДо Дня Героїв Небесної Сотні в бібліотеці-філії села Лішня проведено годину пам`яті "Небесній Сотні шана і молитва". Ми зібралися щоб в скорботі схилити низько голови перед пам`яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час в XXI ст.
Захід підготували і провели працівники бібліотеки та Народного дому. Були прочитані вірші про Україну та про Героїв Небесної Сотні. Під мелодію гімну Небесної Сотні "Пливе Кача" ведучі запалили свічки та передали їх учням.

Нехай кожен з нас торкнеться пам`яттю цього священного вогню, а світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас.

 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua