Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

На толоці - працівники відділу культури і туризму РДА

Автор: admin2 от 27-03-2015, 11:49

На толоці - працівники відділу культури і туризму РДА26 березня працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 06.03.2015 року «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля» виїхали на прибирання території Уличненського лісництва на трасі Стебник – Доброгостів. По обидва боки дороги виднілися гори сміття, які викидають нерадиві мешканці навколишніх населених пунктів. Понад 120 мішків різних відходів зібрали працівники центральної районної бібліотеки та районного Народного дому на чолі з керівником відділу Осипом Марущаком.

Щиру подяку за належне прибирання території від ДП «Дрогобицький лісгосп» висловив інженер лісових культур підприємства Олександр Романчак.

"Читаємо Старого Лева"

Автор: admin1 от 24-03-2015, 09:09

"Читаємо Старого Лева"20 березня працівники Дрогобицької районної бібліотеки для дітей організували День дитячого читання в старшій групі ДНЗ "Калинонька". За рекомендацією Львівської обласної бібліотеки для дітей бібліотекарі прочитали дітям казку Мар’яни Савки "Казка про Старого Лева", яка вийшла у "Видавництві Старого Лева".

У приміщенні садочку була оформлена книжкова виставка "Читаємо Старого Лева".

Діти з цікавістю слухали казку й розглядали представлені на виставці книжки.

День читання у селі Верхні Гаї

Автор: admin1 от 23-03-2015, 09:28

 День читання у селі Верхні Гаї20 березня у Верхньогаївській школі відбувся День дитячого читання, який підготувала і провела бібліотекар бібліотеки-філії Світлана Стасик. У заході взяли участь учні 1-6 класів. Спільно з бібліотекарем діти прочитали і обговорили дитячі твори «Видавництва Старого Лева». Продовжилося свято літературними іграми «Все бачу», «Спіймав-відповів», «Лови риму». 

Найбільш активними були Олександр Янишин, Руслан Скоропад, Христина Тунська, Анастасія Скоропад, Вероніка Дорош, Роман Мигович, Святослав Василенко. Девізом проведення Дня читання у верхньогаївських школярів стали слова «Хто багато читає, той багато знає».

Свято Шевченка в Дережичах

Автор: admin2 от 20-03-2015, 15:49

Свято Шевченка в ДережичахВже стало традицією відзначати роковини від дня народження Тараса Шевченка у народних домах, школах та бібліотеках.

Цими днями літературний вечір: «Земля Шевченкова, земля Франкова» відбувся у бібліотеці с. Дережичі.

Про життя і творчість поета розповіла бібліотекар Галина Сенюта і директор Народного дому Ганна Паук.

Поетичні рядки прочитали учасники художнього слова Народного дому Мар’яна Смеречанська, Ірина Сосяк, Катерина Івасів, Роман Мицько, Олег Мисько.

Завершився вечір спільною молитвою і Шевченковим «Заповітом»...

Вшанування великого Кобзаря в с.Залужани

Автор: admin2 от 19-03-2015, 16:57

Вшанування великого Кобзаря в с.Залужани
Все йде, все минає… Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують світами у пошуках краю землі, у пошуках істини і правди. В історії залишаються їхні імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Тараса Шевченка. З нагоди 201-х роковин від дня народження поета в початковій школі с.Залужани відбулося літературно-мистецьке свято «Тарасова доля», підготовлене вчителями школи Марією Стап’як, Лідією Дудич, Марією Хрунь та бібліотекарем бібліотеки-філії Романом Гайдуком.

Поезії Т.Шевченка та вірші про нього звучали у виконанні учнів школи Віри Бунь, Андріани Костишин, Вікторії Бунь, Аліни Сабат, Максима Маршалка, Андрія Брушньовського, Сніжани Ляхович, Ірини Середньої, Захара Сабата та інших...

У селах району тривають Шевченківські дні

Автор: admin2 от 18-03-2015, 12:04

У селах району тривають Шевченківські дніБорітеся – поборете. Вам Бог помагає!.. Під такою назвою в с.Нове Село відбулося віче 15 березня 2015 року. Громада села зібралася біля пам’ятного знаку Тарасові Шевченку, щоб вшанувати славних синів неньки-України Тараса Шевченка, Михайла Вербицького, героїв Небесної Сотні та відважних воїнів, які воюють на сході нашої держави, захищаючи її від агресора. Молитву пам’яті відслужив парох церкви – отець Василь Сенечин.

Історія життя Шевченка - це повість про те, якою сильною і непереможною може бути людина, що виростає з народу, живе з ним, вірно йому служить. Сильним і непереможним є народ, який має таких синів, як Т.Шевченко, М.Вербицький та новітні герої нашого часу. Ці рядки стали основною темою реферату, з яким виступила бібліотекар бібліотеки-філії с.Нове Село Оксана Радецька...

У районі продовжують вшановувати роковини Михайла Вербицького

Автор: admin2 от 17-03-2015, 13:31

У районі продовжують вшановувати роковини Михайла ВербицькогоДнями в бібліотеці-філії селища Меденичі до 200-річчя від дня народження М. Вербицького і 150-річчя першого виконання Гімну України «Ще не вмерла Україна» було проведено інформаційну годину «А гімн Є! Наш історичний, національний». Активну участь у заході взяли юні читачі - старшокласники Меденицької СЗШ І-ІІІ ст..

У бібліотеці також організована книжкова експозиція «Творець українського Гімну».

Хорові колективи району брали участь в обласному конкурсі пам'яті Михайла Вербицького

Автор: admin2 от 16-03-2015, 15:19

Хорові колективи району брали участь в обласному конкурсі пам'яті Михайла Вербицького15 березня в м.Самборі відбувся перший тур обласного огляду-конкурсу хорових колективів, присвячений 200-річчю від дня народження українського композитора, автора національного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. У конкурсі брали участь хорові колективи Самбірського, Старосамбірського, Турківського, Мостиського, Городоцького районів. Дрогобицький район представляли народна жіноча хорова капела «Лілея» (керівник Галина Коваль) та народна хорова капела вчителів району «Каменяр» (керівник Наталія Самокішин). Колективи на належному рівні продемонстрували свою виконавчу майстерність і показали високий мистецький рівень.

Огляд - конкурс оцінювали журі у складі працівників Львівського ОЦНТ і ВКіТ Романа Берези, Ольги Дуляби, Ігора Даньковського. 

В Підбужі лунало Шевченкове слово

Автор: admin2 от 12-03-2015, 12:19

В Підбужі лунало Шевченкове слово10 березня Підбузька селищна бібліотека спільно з Народним домом провели конкурс читців поезій серед учнів 7-9 класів, присвячений 201-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Прозвучала велика кількість творів Великого Кобзаря: "І мертвим, і живим...", "Розкрита могила", "Тяжко-важко в світі жити", "Минають дні, минають ночі", "Заповіт " та інші.
Напикінці всі присутні спільно виконали молитву "Боже, послухай благання".

В районі вшанували роковини Шевченка

Автор: admin2 от 10-03-2015, 17:06

В районі вшанували роковини Шевченка10 березня в районному Народному домі відбулася урочиста академія, приурочена до 201-их роковин народження Тараса Шевченка. В урочистостях взяли участь керівники району, депутати, працівники райдержадміністрації, районної ради, представники громадськості, преса.

Слово про Великого Кобзаря виголосив професор Михайло Шалата. Він зазначив, що пророче Шевченкове слово лунало на Майданом Гідності, воно сьогодні на устах українських воїнів, які захищають Україну від лютого ворога. “Борітеся — поборете!” - ці рядки Тараса Шевченка надихають нині українство в боротьбі за прогресивний поступ своєї держави...

Районний огляд-конкурс читців

Автор: admin1 от 5-03-2015, 11:27

Районний огляд-конкурс читців1 березня в районному народному домі відбувся районний огляд-конкурс читців, присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та вшануванню першої річниці героїв Небесної Сотні.
Цей конкурс покликаний сприяти широкій популяризації поетичних творів великого Кобзаря, підвищенню художньо-виконавської майстерності, виявленню і підтримці мистецьких талантів. На огляд прибули читці майже з кожного народного дому і показали високу виконавську майстерність. Журі належним чином оцінило виконавців та визначило переможців конкурсу...

Урочиста академія присвячена 200-річчю Михайлові Вербицькому в районному народному домі

Автор: admin1 от 4-03-2015, 13:03

Урочиста академія присвячена 200-річчю Михайлові Вербицькому в районному народному доміСьогодні, 4 березня, минає рівно 200 років, як в селі Явірник Руський, біля Перемишля, народився український композитор, автор гімну України «Ще не вмерла Україна», хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч Михайло Вербицький. Тому в районному народному домі відбулася урочиста академія присвячена цій визначній даті. Присутні переглянули документальний фільм “Українські Державники - Михайло Вербицький”, який розповідає про життя та творчий шлях видатного діяча української культури першої половини XIX століття. Михайло Вербицький народився в 1815 році. Його батько був священиком, який помер, коли хлопчикові минуло десять років.

В районі вшанують ювілей автора Державного Гімну України

Автор: admin2 от 3-03-2015, 09:23

В районі вшанують ювілей автора Державного Гімну України

 

В середу, 4 березня в приміщенні районного Народного дому відбудеться урочиста академія, приурочена до 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ої річниці першого публічного виконання національного гімну «Ще не вмерла Україна». Початок об 11.00 год..

«Мово рідна – слово рідне…» – літературна година в Даляві

Автор: admin1 от 26-02-2015, 11:02

«Мово рідна – слово рідне…» – літературна година в ДалявіУкраїнська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна й барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись, виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно 21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Це саме вона, українська мова, яка й надалі змушена в нерівній боротьбі із агресором в його гібридній війні доводити – вона жива. З цієї нагоди 24 лютого у приміщенні початкової школи села Далява відбулася літературна година «Мово рідна – слово рідне…», яку підготувала й провела бібліотекар бібліотеки-філії цього села Іванна Гнатків.

 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua