Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

“Кажуть, дитино, що наша мова — солов'їна”

Автор: admin1 от 24-02-2016, 15:56

“Кажуть, дитино, що наша мова — солов'їна”З нагоди Міжнародного дня рідної мови бібліотекар бібліотеки-філії с. Мокряни Мар'яна Городиська разом з вчителями місцевої школи Марією Кулиняк та Галиною Гайдук запросили дітей, їх батьків, гостей на літературно - мистецьку годину “Кажуть, дитино, що наша мова — солов'їна”, на бесіду мудру, на слово щире. Мета цього заходу - розширити знання про красу і багатство української мови, виховувати любов до рідної мови, до рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, бажання розмовляти рідною мовою. Активними учасниками заходу були учні школи Іван Куцик, Богдан Ромак, Іван Карпінець, Назар Мельникович, Ігор Ангельський...

Історична година до 140-річчя від дня народження Семена Вітика

Автор: admin1 от 24-02-2016, 12:27

Історична година до 140-річчя від дня народження Семена Вітика В бібліотеці-філії села Гаї Верхні відбулася історична година з нагоди 140-річчя від дня народження славного земляка Семена Вітика. На заході були присутні учні школи, директор, вчителі, мешканці села. Бібліотекар Світлана Стасик ознайомила присутніх з біографією Семена Вітика.
А про значення особистості Семена Гнатовича в становленні державності розповів сільський голова, історик-краєзнавець Володимир Ханас, який закликав учнів вивчати історію рідного краю, дізнаватись багато нового і не забувати про минуле.

Семен Гнатович Вітик — громадсько-політичний і профспілковий діяч на Дрогобиччині. Редагував часопис РУРП “Селянин”.

“Мова - це кров, що оббігає тіло нації. Витече кров — умре нація”

Автор: admin1 от 24-02-2016, 10:56

“Мова - це кров, що оббігає тіло нації. Витече кров — умре нація”Мова — це серце нації, а нація має своє обличчя, свій характер, свою культуру, мораль,честь і гідність, свої святині, своє минуле, сьогодення і майбутнє. Мова -це невичерпна духовна скарбниця, яку народ постійно збагачує своїм досвідом, здобутками свого культурного розвитку. “Мова - це кров, що оббігає тіло нації. Витече кров — умре нація”. Цими словами відкрили літературну годину завідуюча бібліоте-філії с. Улично Юлія Кречківська та бібліотекар Наталія Хоньків. Кожен присутній відчув , яким неоціненним скарбом є наша українська мова, бо вона нам рідна, як мама і тато, як та земля, на якій ми зростаємо. Бо цю мову ми чуємо змалку, нею промовили перші слова. Людина може знати багато мов, але рідною залишається материнська мова.

Вшанування Героїв Небесної Сотні в селі Далява

Автор: admin1 от 22-02-2016, 16:09

Вшанування Героїв Небесної Сотні в селі Далява20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбуття України. Майже в кожному населеному пункті району проходили відповідні заходи. В народному домі с.Далява відбулася година пам'яті “Небесна Сотня — пам'ятаємо!”. Підготували і провели дійство директор народного дому Марія Стрілецька та бібліотекар бібліотеки-філії Іванна Гнатків, яке розпочалося хвилиною мовчання за невинно убієнними новітніми героями України...

Година–реквієм «Горить свіча і пам`яті сльоза» в Меденичах

Автор: admin1 от 22-02-2016, 14:53

Година–реквієм «Горить свіча і пам`яті сльоза» в Меденичах Для увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, в бібліотеці-філії смт. Меденичі 19 лютого було проведено годину–реквієм «Горить свіча і пам`яті сльоза».
У бібліотеці виготовлений стенд «А сотню вже зустріли небеса», на якому розміщені відомості про героїв Небесної Сотні. А розгорнута книжкова виставка «Пам`ятайте про це, пам’ятайте!» розповідає користувачам бібліотеки про патріотів України, які полягли під час Революції Гідності та в боротьбі з російським агресором на сході нашої Вітчизни.

Реквієм в Підбужі

Автор: admin1 от 22-02-2016, 09:58

Реквієм в ПідбужіУ неділю, 21 лютого 2016 року, підбужани вшановували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Реквієм почався панахидою, яку відслужили отці Іоан Альмес, Тарас Сенюра та Федір Гудзар.

Бібліотекарі до цього заходу підготували книжкову виставку "Небесна Сотня - це наш біль і наша гордість".

Виставка «Торкаючись, бачу: великі українці» відкрилась в Нагуєвичах

Автор: admin1 от 18-02-2016, 17:42

Виставка «Торкаючись, бачу: великі українці» відкрилась в Нагуєвичах17 лютого  у  музеї Івана Франка державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відділ культури і туризму райдержадміністрації презентував виставку «Торкаючись, бачу: великі українці». В експозиції представлено  дванадцять скульптурних зображень: погруддя Андрея Шептицького, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Марії Заньковецької, Михайла Бойчука, Олександра Довженка, Миколи Амосова, Володимира Івасюка, Георгія Гонгадзе та Сергія Нігояна. Керівником проекту є викладач Академії мистецтв м. Львова Василь Одрехівський. Виставка розрахована, в першу чергу, на людей із вадами зору – ознайомитись з експонатами вони можуть на дотик, а також...

Проводи Коляди у селі Воля Якубова

Автор: admin1 от 17-02-2016, 11:22

Проводи Коляди у селі Воля ЯкубоваЗ давніх-давен у нашому народі побутує звичай завершувати цикл різдвяних свят на Стрітення. Ось і в народному домі с. Воля Якубова 14 лютого, в переддень свята, відбулося свято “Проводи Коляди”. Учасники цьго дійства ще раз поринули у світ наших колядок, різдвяного дійства. Зі сцени лунали різдвяні віншування, вірші, колядки у виконанні Оксани Кінки, Олени Кінки, Мар'яна Минів, Валентина Минів, Уляни Думи, Мар'яни Кутереби, Мирослави Янів, Катерини Янів, Ольги Сосяк, Олени Слонської. Разом з учасниками колядував весь зал.

Проводи Коляди організували і провели бібліотекар-бібліотеки-філії Галина Фортуна, директор народного дому Ігор Чайракулов, завідувач початкової школи Галина Мисишин.

Запрошуємо взяти участь в конкурсі фестивалю «Червона рута»

Автор: admin1 от 16-02-2016, 16:34

Запрошуємо взяти участь в конкурсі фестивалю «Червона рута»Обласний відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута» у Львові відбудеться 19-20 березня 2016 року у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича (вул. С.Кушевича, 1). Організацією цього заходу займаються Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент освіти і науки, управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, Львівське обласне відділення Українського фонду культури. Участь в конкурсі є безкоштовною, а вхід є вільний для всіх бажаючих.

Заявки подавати до 1 березня в Дрогобицький районний народний дім, який знаходиться по вул. 22 Січня 28, тел. 2-73-05, моб. 09665878 

В Смільній прощалися з колядою

Автор: admin1 от 16-02-2016, 14:37

В Смільній прощалися з колядою15 лютого в приміщенні бібліотеки-філії села Смільна відбулося свято «Прощання з колядою». Організували та провели захід бібліотекарі с. Смільна та Бистриця Гірська Надія Піряник та Ольга Пігур. Участь у святі взяли діти с. Бистриця та с. Смільна, які навчаються у Смільнянській школі,  та вчитель української мови та літератури Марія Пиляк.

Присутніми на заході були батьки учасників дійства та односельчани. У виконанні дітей прозвучали колядки «Добрий вечір», «В глибокій долині», «Ой сивая тая зозуленька» та ін. Усі учасники були нагороджені призами та грамотами.

В рамках святкування 160-річниці від дня народження Івана Франка в Нагуєвичах відкрилася філуменістична виставка

Автор: admin1 от 10-02-2016, 12:39

В рамках святкування 160-річниці від дня народження Івана Франка в Нагуєвичах відкрилася філуменістична виставкаЗ ініціативи відділу культури і туризму та Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» в музеї Івана Франка відбулося відкриття  виставки сірникових етикеток «Філуменістична Шевченкіана на малій Батьківщині Івана Франка» з приватної колекції львівського колекціонера Галини Панахид. Відкрила виставку головний спеціаліст відділу культури і туризму Надія Козар. Із вступним словом про Івана Франка, Тараса Шевченка та Лесю Українку виступили професор Дрогобицького державного педагогічного університету Микола Зимомря та український поет, член Національної спілки письменників України Василь Кузан. Від імені голови Дрогобицької райдержадміністрації Максима Лісогора виступив перший заступник голови РДА Володимир Шутко.

В Новошичах відбувся вечір-реквієм “Крути - погляд крізь століття”

Автор: admin1 от 3-02-2016, 09:48

В Новошичах відбувся вечір-реквієм “Крути - погляд крізь століття”29 січня 1918року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої - Крути! З нагоди цієї дати 31 січня в народному домі с. Новошичі відбувся вечір — реквієм під назвою “Крути - погляд крізь століття.”
Ведучі Лілія Стефанишин (студентка педуніверситету) та Владислав Стефанишин (семінарист) запросили всіх присутніх вшанувати пам’ять загиблих героїв під Крутами, Небесну Сотню та загиблих в АТО спільною молитвою. Отець Василь відслужив панахиду за убієнних, що свої молоді життя віддали в боротьбі за волю України. Ведучі коротко ознайомили присутніх про перебіг подій під Крутами: “Бій під Крутами — це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків — цвіт української молоді
...

В Монастирі Дережицькому вшанували Героїв Небесної Сотні

Автор: admin1 от 2-02-2016, 15:44

В Монастирі Дережицькому вшанували Героїв Небесної Сотні31 січня в  с. Монастир Дережицький біля Пам’ятного знаку Небесній Сотні відбувся захід, який організували директор Народного дому Ганна Паук та бібліотекар Галина Сенюта.

Місцеві священики отець Ігор та отець Юрій відслужили панахиду за Героїв Небесної сотні та всіх, хто віддав своє життя за краще майбутнє України.

Після панахиди діти декламували вірші, співали пісень та засвітили лампадки в честь Героїв Небесної Сотні.

Історична година “Герої Крут — ніхто не забутий” в Уличному

Автор: admin1 от 2-02-2016, 11:10

Історична година “Герої Крут — ніхто не забутий” в УличномуЗ нагоди 98-ої річниці бою під Крутами,  31 січня завідуюча бібліотекою - філією с. Уличне Юлія Кречківська у приміщенні бібліотеки провела історичну годину “Герої Крут — ніхто не забутий”. На захід були запрошені сільський голова Святослав Стефанків, завуч школи Світлана Білан, учні, жителі села. Відчути і зрозуміти наше героїчне минуле та сьогодення допомогли учні школи: Михайло Ортинський та Андріана Герасим'як — ведучі дійства, Олег Ортинський, Ярина Свірняк, Вероніка Чернецька, Софія Габчак, Софія Кушнір, Назар Уруський, Ростислав Герасим”як, Лілія Лавриковська (вірш “На Аскольдовій могилі”), Ростислав Лешик та наймолодша учасниця Юлія Лешик...

 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua