Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

Міністр культури закликав молодих митців та письменників подавати заявки на отримання стипендії Президента

Автор: admin2 от 23-06-2021, 11:29

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко закликав молодих письменників і митців подавати заявки на здобуття у 2022 році стипендій Президента.

«Молоді митці чи мої читачі, хто таких знає. У нас – 250 вакансій на рік на стипендії Президента для молодих митців. Строк прийому заявок на здобуття стипендії закінчується 1 липня, але на 250 місць маємо лише 77 заявок… Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти очікує пропозиції від молодих митців віком від 14 до 35 років (на момент подачі заявки), які мають творчі досягнення»,..

Дрогобиччина вшановує 105-ті роковини смерті Івана Франка

Автор: admin2 от 27-05-2021, 17:51

Дрогобиччина вшановує 105-ті роковини смерті Івана ФранкаСьогодні, 27 травня у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” розпочалися урочисті заходи на вшанування 105-х роковин смерті Івана Франка. До цієї дати приурочили ІІ Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв, на який зібралося чимало науковців, творчих людей, представників влади, депутатів.

В урочистій академії відкриття з’їзду взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Роман Шлярп. Від імені голови райдержадміністрації Степана Кулиняка він привітав учасників важливої події в історико-культурному житті краю, побажав плідної праці для популяризації Франкового імені і творчого надбання, та для промоції Дрогобиччини в Україні і світі.

Культурні діячі Львівщини отримали державні нагороди

Автор: admin2 от 20-05-2021, 09:33

Культурні діячі Львівщини отримали державні нагородиЗа вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність Указом Президента України культурним діячам Львівщини присвоїли почесні звання.

Державні відзнаки отримали працівники Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.

Вручив нагороди голова Львівської ОДА Максим Козицький...

Акторка театру Надія Цибульська отримала державну нагороду «Народна артистка України»

Автор: admin2 от 14-05-2021, 09:26

Акторка театру Надія Цибульська отримала державну нагороду «Народна артистка України»Вчора у Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича  (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Почесне звання Надії Цибульській присвоєно ще 30 березня, проте проведення бенефісу відкладалося через запровадження посилених карантинних обмежень. Згідно з Указом Президента України №131/2021,  актриса відзначена державною нагородою «за вагомий особистий внесок...

Проєкти з Дрогобиччини візьмуть участь у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад 2021

Автор: admin2 от 14-04-2021, 15:46

Проєкти з Дрогобиччини візьмуть участь у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад 202114 квітня відбулася нарада за участю голови Дрогобицької райдержадміністрації Степана Кулиняка, голови районної ради Андрія Шевкенича, голови Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати — Україна” Галини Литвин та начальника відділу культури і туризму РДА Надії Козар щодо розвитку туристичної галузі Дрогобиччини.

Зокрема йшлося про промоцію сакральних пам’яток культурної спадщини у с Жданівка та с.Воля Якубова, які будуть невід’ємною частиною туристичних маршрутів.

Стосовно цих об’єктів подаватимуться заявки на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад 2021.

150-річчя поетеси: 25 лютого стартує «Радіо Леся» та інтелектуально-дискусійна платформа «Косач Talks»

Автор: admin2 от 24-02-2021, 16:39

150-річчя поетеси: 25 лютого стартує «Радіо Леся» та інтелектуально-дискусійна платформа «Косач Talks»У межах масштабного Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» Міністерство культури та інформаційної політики розгорне медійну платформу «Радіо Леся», ініційовану UA: Радіо Культура, а також інтелектуально-дискусійну платформу «Косач Talks». 

З 25 по 27 лютого команда UA: Радіо Культура працюватиме в Українському домі на майданчику «Радіо Леся». Запуск першого ефіру відбудеться о 18 годині — одночасно з відкриттям локації в Українському домі. 26 та 27 лютого ефіри зі сцени «Радіо Леся» звучатимуть наживо з 11 до 17 години...

«Леся Українка: 150 імен»: до 150-річчя від дня народження поетеси запустили сайт

Автор: admin2 от 15-02-2021, 14:59

«Леся Українка: 150 імен»: до 150-річчя від дня народження поетеси запустили сайтОфіційний сайт ювілейного року мисткині створили Міністерство культури та інформаційної політики України та агенція Postmen. Він дозволить українцям пізнавати особистість і творчість письменниці та слідкувати за подіями, присвяченими Лесі Українці.

Впродовж 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики та Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки...

Верхньогаївська бібліотека відзначила 110-ті роковини

Автор: admin2 от 31-12-2020, 08:31

Верхньогаївська бібліотека відзначила 110-ті роковиниВ ювілейних урочистостях взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад та заступник голови РДА Тарас Матолич

Віталій Скоропад привітав громаду з важливою подією в культурному та суспільному житті села, подякував активу за збереження національної пам’яті та велику просвітницьку працю.

Слово мали також керуючий справами районної ради Михайло Гук, депутати міської ради Михайло Задорожний та Володимир Ханас, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак та інші...

У Волі Якубовій відкрили Кімнату-музей Андрія Мельника

Автор: admin2 от 24-12-2020, 08:50

У Волі Якубовій відкрили Кімнату-музей Андрія МельникаВчора, 23 грудня в селі Воля Якубова відбулося відкриття Краєзнавчого музею села та Кімнати-музею відомого українського військово-політичного діяча полковника Андрія Мельника.

Чин освячення провів єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Григорій Комар. У відкритті взяла участь голова обласної ради Ірина Гримак, заступник голови облдержадміністрації Тарас Грень, голова районної ради Андрій Шевкенич, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

«12 грудня Львівщина відзначала 130-ту річницю з дня народження полковника Андрія Мельника - одного з найавторитетніших борців за незалежність України. Найкраще вшанування його пам’яті – це така ж відданість державі і народу...

У районі відзначать 130-ті роковини народження полковника Андрія Мельника

Автор: admin2 от 3-12-2020, 15:13

У районі відзначать 130-ті роковини народження полковника Андрія МельникаСьогодні, 3 грудня заступник голови райдержадміністрації Тарас Матолич провів нараду з начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Надією Козар та директором районного народного дому Іваном Сехом щодо організації відзначення 130-х роковин від дня народження полковника Андрія Мельника.

Уточнено план урочистих заходів на вшанування пам’яті цього видатного уродженця Дрогобиччини на його малій батьківщині в с.Воля Якубова 11 грудня цього року.

Працівники культури району відзначили своє професійне свято

Автор: admin2 от 10-11-2020, 14:57
Працівники культури району відзначили своє професійне свято Сьогодні в районному народному домі відбулося святкове дійство з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Як зазначила у своєму виступі начальник відділу культури і туризму РДА Надія Козар, цьогорічне свято, зважаючи на обставини, вирішили провести без офіціозу, в невимушеній родинній атмосфері. Адже це — остання у такому форматі зустріч всіх працівників закладів культури району. Вже у наступному році сільські народні доми та бібліотеки відійдуть до об’єднаних територіальних громад.
За самовіддану творчу працю задля розвитку та збереження українських культурних традицій присутнім подякували перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, начальник відділу культури і туризму Надія Козар...

Сьогодні - День працівників культури та майстрів народного мистецтва

Автор: admin2 от 9-11-2020, 09:10

Сьогодні - День працівників культури та майстрів народного мистецтваДрогобицька районна державна адміністрація щиро вітає із Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.

Завдяки творчому неспокою та громадському подвижництву працівників, майстрів культури і мистецтв народна і професійна культура України має вагомі духовні здобутки. Хай щастить Вам усім у всіх добрих справах, нових Вам творчих злетів, міцного здоров'я та добра!

 

З повагою

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад

В Нагуєвичах відкриють пам'ятник Петрові Франку

Автор: admin2 от 8-10-2020, 15:11

В Нагуєвичах відкриють пам'ятник Петрові ФранкуСьогодні, 8 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад провів робочу нараду щодо щодо урочистого відкриття пам’ятника Петру Франку. В нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації Тарас Матолич, директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак, депутат районної ради Михайло Чапля, директор районного народного дому Іван Сех.

Обговорено організаційні питання урочистостей, які відбудуться у День захисника України, 14 жовтня на території заповідника “Нагуєвичі”...

Керівництво РДА привітало працівників бібліотек з професійним святом

Автор: admin2 от 1-10-2020, 10:16

Керівництво РДА привітало працівників бібліотек з професійним святомВчора, 30 вересня перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад та заступник голови райдержадміністрації Тарас Матолич з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек привітали колектив районної центральної бібліотечної системи та районної бібліотеки. Керівники побажали працівникам бібліотек району успіхів, плідної праці задля збереження та популяризації духовного та інтелектуального надбання людства, впровадження та розвитку нових форм роботи, що сприятиме популяризації книги, насамперед, серед дітей та молоді...

Назад Вперед
Наверх
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua